התקשרו: 1800-100-018

שיפוץ חדר אמבטיה

 שיפוץ חדר אמבטיה – מידע כללי

חדר האמבטיה הוא אחד החללים היחידים בבית המתמלא ואפילו טובל באופן יומיומי בלחות. אפילו המטבח אינו סובל אותו סוג של התעללות המחדיר לחות לכל פינה וסדק שבחדר הקטן. זאת אחת הסיבות לכך שחדר האמבטיה עובר הכי הרבה שיפוצים ביחס לשאר חדרי הבית.
בדרך כלל כשדנים בשיפוץ אמבטיה מדברים על החלפת שלושת הכלים הסניטאריים הגדולים: מקלחת/אמבט, כיור ושירותים. שיפוץ אמבטיה לא חייב להיות יקר אבל בהחלט יכול להיראות יקר כאילו שהאמבט הקודם נהרס מהיסוד ונבנה מחדש.

צעד ראשון: העריכו את המצב

נזילות: הוציאו הכול מחדר האמבטיה: את וילון האמבטיה, את המגבות, המחצלות וכו’
אם הרצפה סדוקה ויש אזור בולט לעין בו המים מחלחלים מתחת לרצפה או מאחורי קיר המקלחון יש לאתר את מקור הלחות. יתכן ותצטרכו להזמין בעל מקצוע מיומן שימצא את מקור הנזילה אם זה מצינור או מהמקלחת.
צורת הכלי הסניטארי: כלים סניטאריים לבנים לעולם לא יוצאים מהאופנה אז בדקו אם הם סדוקים או דהויים. אולי במקלחון יש סדקים דקים שמצהיבים, שימו לב לזה אך אל תעקרו את המקלחון עדיין ממקומו אלא אם יש לכם 3000 ש”ח מיותרים להחליפו.
רצפה:רצפות האמבטיה קטנות אבל אם לא נאטמו כראוי, מים עלולים לחלחל לתוך הקירות שלמטה. תוכלו לבדוק את זה ע”י בדיקה.
אם אין עובש אז אין סיבה לדאגה, אך אם יש ייתכן ותצטרכו לעקוב אחר סימני המים כדי למצוא את המקור.
חלון: לאמבטיות הישנות לא היו מקלחות אך היה להם חלון מעל האמבט. כשהותקנו מקלחות  ההספגה הישירה של המים על מסגרת החלון גרמה, לעיתים, להיווצרות ריקבון מתחת. אם יש חלון ישן, ייתכן שהבעלים הקודמי כסו את האזור הבעייתי ב סיליקון  ולא התעסק עם זה. כדאי לך לקלף את  הציפוי הזה או להרים בזהירות אריח להעריך את המצב של הקיר מאחוריו. במקרים מסוימים המסגרות עלולות להיות רקובות אבל זה לא אומר שכל הקיר צריך להיהרס.
ארונית מתחת לכיור בחדר אמבטיה: ארוניות מתחת לכיור האמבטיה העשויים עץ לא “מגיבים” טוב ללחות ועלולים להתנפח אחרי זמן קצר. זה קורה מפני שלעיתים רחוקות הקצוות והחלק התחתון אטומים ואדי המים חודרים לשבבי העץ. אם ישנם כתמי מים, ייתכן שהפנלים התומכים יחלשו בקרוב.
 

שלב 2 : החלפה

לוח גבס: אפילו בעבודת שיפוץ של אמבטיה זולה אם יש נזק שנגרם ממים יהיה צורך להחליף חלקים אלה בלוח גבס חדש ולוח טיח ירוק. הצבע הירוק הוא אינדיקציה לטיפול בקוטל פטריות. את השירותים ניתן להזיז בקלות כדי להגיע לקירות מאחורי זה וע”י ניתוק צינורות המים והביוב ניתן להוציא החוצה גם את הארונית שמתחת לכיור.  אם הכיור הוא כיור קיר ומצבו טוב, ייתכן שיהיה צורך להחליף רק את לוח הגבס. אל תשכחו לכבות את מתקן יציאת המים לפני ניתוק הצינורות ולדחוס סמרטוטים לתוך צינור הביוב של הכיור והשירותים.
קיר המקלחת: אם המקלחת והאמבט אינם יחידה אחת, כלומר הקיר מכוסה אריחים ישנים או חרסינה ניתן להחליף זאת בקרמיקה חדשה ולהדביק למשטח הקיר החדש. זה נקי, לבן, ויכול להאיר את החדר. אם תרצו לרצף מחדש, יש לבצע איטום טוב.
אמבט: אם משטח האמבט מפלדה סדוק או שחוק תוכלו למצוא בחנות לחומרי בניין אפוקסי (סוג של  דבק, שרף סינטטי צמיג המשמש להכנת דבקים ופלסטיק) שיגרום למשטח להיראות כחדש. הודות למערכת חדשה של ברזים הרושם שיתקבל יהיה שהמשטח זה עתה הותקן. טיפול זה יעיל גם למקלחת או יחידת אמבט מפיברגלאס. בשני המקרים יש לקרוא את ההוראות בקפדנות.
 
כיור/ ארונית מתחת לכיור :
אם אינכם מרוצים מהכיור שלכם, ארוניות חדשות מתחת לכיור או כיורי מעמד אינם כה יקרים. אם תבחרו בכיור מעמד, ודאו שיש לכם חלל אחסון מתאים, במקום אחר בחדר האמבטיה.
 
כלים סניטאריים:  זה הזמן להוציא קצת כסף ולתאם את כל האביזרים כולל האורות. באמצעות פליז או ניקל תוכלו להסב לאמבטיה מראה עשיר יותר מומלץ להביא את האורות ואת מתלי המגבות לאותו מצב.
 
ריצוף: אחת הרצפות הקלות ביותר להתקנה היא רצפת לינונאום. יש לשים לב שהדוגמה תואמת את עיצוב החדר. זול זה טוב רק אם הוא נראה מצוין! תוכלו גם ללכת על אריחים אבל סביר להניח ששיפוצניק מיומן יוכל לרצף לכם את האמבטיה בשעתיים ביום אחד ואז שעה נוספת מאוחר יותר למילוי המרווחים ברובה.
 
שירותים: אלא אם יש לכם קשר סנטימנטאלי לשירותים שלכם ניתן להשיג בפחות מ300  ש”ח שירותים חדשים עם כל הנוחות כולל, ניאגרה חדשה. במחיר כזה לא משתלם לנסות לתקן או לנקות שירותים ישן.
 
אם האמבטיה הישנה לא הייתה במצב רע מלכתחילה,בסכום סביר תוכלו לתקן את הפגמים ולהפוך את החדר למשהו רענן ויפה שנעים להיות בו.
תקן ISO9001 של מכון התקנים
תו התקן 2015:ISO 9001 של מכון התקנים הישראלי
אחריות על האמבטיה לחמש שנים
קבלן רשום משרד הביטחון

עוד בנושא

מאמרים נוספים
קידום אתרים קידום אתרים אורגני

נא למלא שם וטלפון ונחזור אליכם בשעה הקרובה עם הצעת מחיר אטרקטיבית

    1800-100-018

    להצעת מחיר אטרקטיבית