התקשרו: 1800-100-018

שיפוץ אמבטיה מקצועי

חברת ארטבט מתמחה בחידוש אמבטיה בהתזה והלבשות אמבטיה.

מכיוון שתחום העיסוק שלנו נושק לתחום השיפוצים הכלליים ובעקבות פניות רבות להתייעצות בנושא, ביצענו מחקר כללי והבאנו בפניכם קצת אינפורמציה והדרכה בנושא, כאמור ארטבט איננה מתמחה בשיפוצים מאין אילו והכתוב בהמשך הוא בגדר המלצות בלבד, בהצלחה!

אחד מהשיפוצים הנפוצים ביותר בבית הוא שיפוץ חדר האמבטיה.

ההתלבטות הראשונה לפני תחילת התהליך היא.. מי יבצע את העבודה?

בקבלת ההחלטה נכון יהיה תמיד לבחור בעל מקצוע עם המלצות ולראות עבודות שביצע בעבר, מהם אפשר להתרשם לגבי איכות השיפוץ, הגימורים, ואפילו שיחה עם אותו בעל דירה לא תזיק לגבי ההתרשמות האישית עמידה בזמנים וכו’.

יש עונת שיפוצים?

קיימת בארץ נורמה ששיפוצים עושים בקיץ, וזו הסיבה שיותר קל למצוא מקומות “מפלט” בימים החמים ולהימנע מחוסר הנוחות להימצא במקום הלא נוח שיוצר התהליך.

עובדה זו גורמת למציאות בה בעלי המקצוע עמוסים בחודשי הקיץ, ויותר קשה למצוא את המועדף עליכם, זמין עם סבלנות ושימת דגש על הפרטים הקטנים הגימורים ושינויים אפשריים שתרצו לבצע במהלך השיפוץ.

כמה זמן לוקח לשפץ אמבטיה?

בהנחה שעושים שיפוץ מלא, משמע: פירוק ריצוף, פינוי חול ומילוי מחדש, בניית מערכת אינסטלציה חדשה, ריצוף והתקנת כלים סניטריים, אמבטיה או ג’קוזי, ארונות אמבטיה וצביעה מחדש, עבודה יסודית מאין זו יכולה להימשך כשבוע עד עשרה ימים. ואם העבודה מתארכת מסיבות של שינויים ותוספות עדיף להתאזר בסבלנות בדחייה של יום יומיים ולא להתפשר על איכות העבודה והגימורים.

אינסטלציה

כידוע שלב האינסטלציה הוא השלב הכי חשוב בתהליך שיפוץ אמבטיות.

שלא כמו ארון אמבטיה, או מראה שאותה ניתן להחליף בכל עת אם צו האופנה משתנה או סתם כי רוצים לרענן, במקרה של האינסטלציה מכיוון שהיא היסוד עליו בנוי כל חדר האמבטיה. סיבוכים בתחום זה יכולים להתפתח ולגרום לבעיות לא נעימות הכרוכות בחוסר נעימות פירוק ובניה מחדש, נזק לצד ג’ וכמובן הוצאות כספיות גבוהות.

לכן, מערכת אינסטלציה בסיסית מורכבת משלושה צירים מרכזיים: צנרת מים חמים, צנרת מים קרים ותשתית ביוב.

צנרת מים המומלצת כיום היא צנרת מסוג SP  הכוללת שלוש שכבות בידוד ועשויה מפלסטיק עם מעטפת פנימית של אלומיניום ומותאמת להולכה של מים חמים וקרים. במקרה של צנרת מסוג SP יש לשים דגש על חותמת  תו תקן שמוטבעת על הצנרת.

לאחר התקנת הצנרת חובה לבצע TEST  משמע, לפני שמתחילים את שלב הביטון יש להשאיר את הצנרת חשופה במצב של לחץ מים פעיל לפחות עשר שעות כדי לוודא שאין נזילות. רק לאחר בדיקה חשובה זו ניתן לבצע ביטון ולהמשיך לשלב הבא של השיפוץ.

איטום

איטום הרצפה הוא פקטור בעל משמעות גבוהה, שלב זה מבוצע לפני התקנת האמבטיה או הג’קוזי ולפני השמת החול. איטום זה יכול למנוע נזילות לקומה התחתונה ולקירות המקבילים, קיימים מספר חומרי איטום כמו “מדה” ודומיו.

כלים סניטרים

כלים סניטריים זה עולם ומלואו, זהו תחום תלוי תקופה אופנה טעם איכות וכמובן מחיר..

לדוגמא ניתן למצוא ברז אמבטיה במחיר של 100 ש”ח ועד לברז יוקרתי ומעוצב ב 3000 ש”ח. כנ”ל מחיר אסלה פשוטה מייצור סדרתי נע בין 100-200 ש”ח בעוד שאסלה ממוצא אירופי ממותג יכול להגיע גם ל 5000 ש”ח.

נקודה חשובה עליה יש לשים דגש היא התו תקן, מכיוון שגם ברז מעוצב יכול להתחיל לטפטף אחרי מס’ חודשים.

ארונות אמבטיה

נתחיל במידות. ישנה חשיבות מאוד גבוהה לתכנון המידות של ארונות האמבטיה וזאת מכיוון שחדר האמבטיה ברוב המקרים איננו גדול וחישוב נכון של המידות והפרופורציה ישתלם בעתיד.

ארונות אמבטיה ניתן לרכוש במידות סטנדרטיות בחנויות סניטציה או ברשתות “עשה זאת בעצמך”. האופציה היקרה יותר היא ביצוע ייחודי אצל נגר שיוכל לתכנן ולבצע כל העולה על דמיונכם ובמקביל גם המחיר.

חשוב בשני המקרים לשים דגש על איכות העץ והציפוי, שיהיו עמידים במים ולחות זאת בכדי למנוע ריקבון בעתיד.

כמה זה יעלה לי ?

עלות שיפוץ חדר אמבטיה סטנדרטי יסודי נע בין 8000-15000. מחיר זה כולל את חומרי הגלם הבסיסיים מה שנקרא בשפה המקצועית חומר שחור, צנרת מים, צנרת ביוב, ריצוף בינוי צבע וגימורים.

המחיר הסופי הוא פקטור של כמה גורמים: גודל החדר, מס’ נקודות אינסטלציה, סוג האריחים גודל וצורת הריצוף.

המחיר המוזכר לעיל כמובן שאינו כולל את אביזרי האמבטיה, ריצוף, כלים סניטרים, ברזים, נגרות, ארונות אמבטיה, גקוזי, אביזרי ספא וכו’

תקן ISO9001 של מכון התקנים
תו התקן 2015:ISO 9001 של מכון התקנים הישראלי
אחריות על האמבטיה לחמש שנים
קבלן רשום משרד הביטחון

עוד בנושא

מאמרים נוספים
קידום אתרים קידום אתרים אורגני

נא למלא שם וטלפון ונחזור אליכם בשעה הקרובה עם הצעת מחיר אטרקטיבית

    1800-100-018

    להצעת מחיר אטרקטיבית