התקשרו: 1800-100-018

ניקוז באמבטיה

על אף שהלבשת אמבטיה יכולה להיראות ככלי פשוט למדי, יש לה לא מעט חלקים. חלק חיוני אחד הוא הברז המאפשר לשלוט בזרם ובטמפרטורה של המים הנמזגים לאמבטיה. חלקים אחרים הם הניקוז המרכזי וכיסוי הניקוז, המאפשרים להיפטר מהמים שבאמבטיה או לצבור בו מים. לאמבטיות רבות יש גם ניקוז סיפי, המפנה מים מהאמבט אם גובה המים עולה על גובה מסוים, וכך מונע זליגה החוצה לרצפה. חלק נוסף שאין בהלבשת אמבטיה הוא רגליים קטנות המחזיקות את האמבט מעל לרצפה.

 

חלק חשוב של האמבט הוא הברז, המגיע במגוון חומרים צורות וגימורים. התפקיד המרכזי של הברז הוא להביא את המים לאמבט. על אף שהמנגנונים משתנים מברז לברז, כל ברז מאפשר לחסום ולשחרר החסימה של זרימת המים בצינורות. הברז גם מאפשר שליטה בטמפרטורת המים.

 

חלק חשוב נוסף של הלבשת אמבטיה הוא הניקוז, המאפשר את סילוק המים מהאמבט. ברוב המקרים גוף האמבט מעוצב כך שהמים זורמים לאזור נמוך יותר מיתר האמבט, שם ממוקם הניקוז. אם רוצים להשאיר את המים באמבט ניתן לחסום את הניקוז באמצעות כיסוי מתאים. בדרך כלל כיסוי כזה מחובר לברז באמצעות שרשרת מתכת. בסוף השימוש מוציאים בדרך כלל את הכיסוי.

 

סוג נוסף של ניקוז אמבט הוא שונה מהסוג האמור לעיל, ומתייחסים אליו כניקוז סיפי, שכן הוא עוזר למנוע הצפת מים באמבט מעבר לסף מסוים. הצפה כזו עשויה להיגרם כאשר מוספים מים מסיבות שונות. ניקוז סיפי ממוקם בדרך כלל ליד שפת האמבט כדי לנקז את המים רגע לפני שהם עולים על גדות האמבט. מיקום זה מאפשר למלא את האמבט ללא צורך בסתימת הניקוז הסיפי העליון בנוסף על סתימת הניקוז התחתון.

 

לאמבטיות מסוימות יש 4 רגליים המחזיקות אותן מעל לרצפה. גובה הרגליים משתנה בין עיצובים שונים. באופן כללי רגליים לאמבט נחשבות מיושנות, אך רבים מוצאים עיצוב זה מושך ובוחרים בו במקום אמבט שיושב ישירות על הרצפה.

תקן ISO9001 של מכון התקנים
תו התקן 2015:ISO 9001 של מכון התקנים הישראלי
אחריות על האמבטיה לחמש שנים
קבלן רשום משרד הביטחון

עוד בנושא

מאמרים נוספים
קידום אתרים קידום אתרים אורגני

נא למלא שם וטלפון ונחזור אליכם בשעה הקרובה עם הצעת מחיר אטרקטיבית

    1800-100-018

    להצעת מחיר אטרקטיבית