התקשרו: 1800-100-018

הלבשת אמבטיה מפרט טכני

הלבשת אמבטיה – מפרט טכני
 
במקרים של חלודה מתקדמת באמבטיות העשויות פח, כאשר כבר לא ניתן לבצע ציפוי, הפיתרון המומלץ הוא התקנת אמבטיה חדשה בטכניקת הלבשה  LINERS ACRYLIC .
ארטבט פיתחה טכניקת הלבשה מתקדמת המאפשרת הנאה מאמבטיה חדשה בזמן קצר וחוסכת את הטירחה והעלות הגבוהה בשיפוץ יסודי של חדר האמבטיה הדורש שבירת אריחים ותיקון אינסטלציה.
בדירות ישנות, כשמצב האינסטלציה רגיש, פתיחת הצנרת יכולה לגרום לקריסתה ולהחלפת מערכת האינסטלציה בשלמותה. במקרים אלה הלבשת אמבטיה הינו הפיתרון החסכוני והיעיל ביותר.
תהליך הלבשת האמבטיה מבוצע באופן מקצועי מדוייק ונקי, כך שהאמבטיה האקרילית מגיעה בתבניתה הגולמית וההתאמה הסופית מתבצעת במקום. החיבור בין האמבטיה המולבשת לבין הקירות והדפנות הקיימים מתבצע custom-made בהתאם לדרישות האמבטיה הקיימת.
האמבטיה שבשימוש ארטבט היא האיכותית בשוק ומיוצרת תחת תקנים מוקפדים ביותר המבטיחים עמידות בפני שחיקה, שמירה על איכות הטקסטורה והברק לשנים רבות.
לארטבט מחבר סניטרי ייחודי המבטיח אטימה מוחלטת בין האמבטיה המולבשת לבין הצנרת הקיימת ומונע סיבוכי אינסטלציה. השימוש בקצף מתנפח מונע חללים ריקים בין האמבטיה הקיימת לחדשה ושומר על כך שלא יווצר מקום לאירוזיה ולמצע בקטריילי (היווצרות עובש).כמו כן,חומרי הבידוד המותקנים בזמן הביצוע, מעלים את רמת הבידוד התרמי, כך שטמפרטורת המים נשמרת גבוהה לאורך זמן.
בסוף התהליך מתקבלת אמבטיה חדשה הבנויה בשלמות במקומה של האמבטיה הישנה.
 
מהי אמבטיה אקרילית?
לרוב, אנו נתקלים באמבטיות אקריליות כאשר אנו רוחצים בג’קוזי. זהו החומר ממנו מיוצרות רוב מערכות העיסוי. האמבטיות האקריליות מורכבות בדרך כלל משילוב של שני חומרים: Acrylicglass ו Fiberglass כאשר החיבור בין שני החומרים מאפשר יצירת תבניות מעוצבות המאופינות בגמישות, עמידות ותחושה נעימה.
 
מפרט טכני:
זכוכית אקרילית (Acrylicglass) או בשמה המסחרי פלקסיגלס היא פולימר סינטטי הנקרא מתיל מתאקרילט. לזכוכית האקרילית שמות נוספים כגון: פולימתיל מתאקרילט (Polymethyl methacrylate), פרספקס, אקריליט, אקריפלסט וגם אקריליק.
זכוכית סיבית (Fiberglass) פיברגלס. חומר העשוי מסיבים דקיקים של זכוכית. משתמשים בו לרוב לייצור סיבים אופטיים, וכן בתעשיית חומרי הבידוד.
חוזקו של הפיברגלס נמדד לרוב באיכות הסיבים ובעוביים. ובשל האמורפיות של הזכוכית – הוא שווה לאורך הסיב ולרוחבו. הסיב חזק יותר ועמיד יותר לשחיקה ככל שהוא דק יותר,

פיברגלס 

במובן הפורמלי ביותר, פיברגלאס הינו מוצר בעל סימן מסחר של חברת OWENS CORNING, שהומצא ב-1938 והינו משווק כמוצר לבידוד ביתי (פיברגלאס). לצד זאת שאחד השימושים הנפוצים ביותר שלו נותר בידוד ביתי, השם עצמו הפך למונח גנרי לכל חומר שבו סיבים דקים של זכוכית ארוגים זה לזה או משומשים כתמיכה.

ה”זכוכית” בפיברגלאס היא אותו חומר בסיסי בו נעשה שימוש בהלבשת אמבטיה בחלונות וחפצי זכוכית. זכוכית מותכת מועברת דרך פתחים דקיקים ביותר הנמדדים במיקרונים, וכך נוצרים מעין סיבים אותם ניתן לארוג ליצירת בד גס או כיסוי. אז ניתן לצרף לחומר זה שרף ובכך לאפשר דחיסת החומר לשבלונות. התוצאה הינה פאנל עמיד בחום וקל, שהינו אידאלי ללוחות אלקטרוניים או מבני תמיכה לציוד מורכב כדוגמת סאניטריה ומקלחונים.

ניתן גם להשתמש בפיברגלס מעורבב עם שרף ליצירת השלד של עגניות ברזים מקלחונים מותאמים אחרים. תיקונים ניתן לעשות עם מוצר מסחרי ששמו בונדו (Bondo), שהינו סרט פיברגלס מעורבב עם שרף. כאשר משתמשים בחומר זה לעבודות תיקון אמבטיות, ניתן להחליקו ולצבוע אותו כדי להתאים ליתר צבע האמבטיה. אולי אין לו את כושר המתיחה של מתכת, אך בעל מקצוע  מוכשר יכול להתאים את החלק המתוקן עם פיברגלס ושרף בצורה חלקה ליתר האמבטיה.

בקנה מידה גדול יותר ניתן לערבב פיברגלס עם חומרים אחרים ליצירת מעין כרית מבודדת עבה. הכרית ובה הפיברגלס מוצמדת עם דבק לנייר אלומיניום. החומר אז מחולק לרוחבים סטנדרטיים שישתלבו בין לוחות התמיכה החשופים האנכיים של דופן האמבטיה שאינו גמור. כמויות גדולות של פיברגלס נארזות לתוך החלל שבין הדופן החיצוני לבין הקיר הפנימי. כאשר כל החומר המבודד הונח, ניתן להניח פאנלים של קרמיקה לסיום  תהליך של הלבשת אמבטיה.

 
ארטבט שמה לעצמה כמטרה לשימוש באיכות החומרים הגבוהה ביותר ולייצור ברמת גימור ובטיחות בינלאומית על מנת שהלקוח יהנה ממוצר איכותי שיישמר כחדש לאורך שנים רבות.
 
 
תקן ISO9001 של מכון התקנים
תו התקן 2015:ISO 9001 של מכון התקנים הישראלי
אחריות על האמבטיה לחמש שנים
קבלן רשום משרד הביטחון

עוד בנושא

מאמרים נוספים
קידום אתרים קידום אתרים אורגני

נא למלא שם וטלפון ונחזור אליכם בשעה הקרובה עם הצעת מחיר אטרקטיבית

    1800-100-018

    להצעת מחיר אטרקטיבית