התקשרו: 1800-100-018

אביזרים לאמבטיה

אביזרים לחדר האמבטיה

אביזרים לחדר האמבטיה צריכים להיבחר בזהירות רבה תוך איזון בין סגנון, תפקיד ועלות. המתקנים הבסיסיים והחיוניים ביותר אותם ניתן למצוא ברוב חדרי האמבטיה הינם כיורים, אמבטיות,הלבשת אמבטיה, מקלחות ושירותים. מאחר והינם מרכיבים חשובים בחדר האמבטיה, הם צריכים להיות עמידים, פרקטיים, יעילים ומאוד מושכים. מתקני חדר אמבטיה חדשניים באים בסגנונות, גדלים, צבעים וחומרים שונים. אם תוכל לדמיין זאת, סביר להניח כי ישנו חדר אמבטיה המתאים בדיוק לך.

ישנם אביזרי אמבטיה מפוארים כמו אמבט טבילה, מקלחות הניתנות לתכנות עם מספר ראשים, ג’קוזי עם מסאג’ לרגליים ותאים מחוממים למגבות וחלוקים היוצרים בבית אווירה של ספא יוקרתי. רק ע”י הוספת מתלה מגבת, מושב למקלחת, תא מחומם למגבת, מתלה לחלוק או מקלחת משלימה, רבים העלו את גורם הפינוק בחדר האמבטיה שלהם.

לפעמים, כל מה שצריך, זה אמבט מרווח, צבעים מרגיעים, אביזרים שנבחרו בקפידה וכמה נתזים של קצף אמבט בשביל להפוך את חדר האמבטיה שלך לארמון המענג את החושים,זאת ניתן לבצע עיי’ הלבשת אמבטיה חדשה.

כיורים – מאילו חומרים הם עשויים

מאוד חשוב שבבחירת כיור האמבט, תינתן תשומת לב לחומרים ממנו הוא עשוי, מאחר והם משפיעים על מראה ועמידות הכיור ועל מידת האחזקה שלו. לכל חומר המאפיינים שלו.

1. ברזל יצוק פורצלן-אמייל הינו מאוד עמיד וקל לאחזקה. חסרונותיו הם שהוא מאוד כבד ודורש מערכת תמיכה חסינה.

2. פלדת אל-חלד גם היא מאוד עמידה גם בפני חומרי ניקוי ביתיים. חסרונותיה הם כתמי המים והסבון שנשארים עליה.

3. חרסינה זגוגית הינה בעלת משטח מבריק, קלה לניקוי והינה העמידה ביותר בפני איבוד צבע וחלודה. החיסרון שלה הוא שהיא נסדקת במגע עם חפצים כבדים.

4. פייברגלאס פלסטיק מחוזק יכול להתעצב בצורות שונות אך אינו מבריק כמו המשטחים האחרים שצוינו. חיסרון נוסף הוא שאינו עמיד כמו יתר החומרים.

5. שיש מדומה או מעובד ומשטחים מוצקים אחרים הינם יפים מאוד אך עשויים להיסדק. שפשוף עם חומרי ניקוי עשוי להזיק לחומר זה.  מעניין, כי ניתן להסיר חריצים ושריטות עם נייר זכוכית עדין.

כיורים – אילו סגנונות זמינים

סגנונות הכיורים נחלקים לשלושה סוגים: כיורים על מעמד, כיורים התלויים על הקיר וכיורים שאינם תלויים.

1. כיור על מעמד: בנוסף לקסם המיוחד שלו, הוא גורם לחדר אמבטיה קטן להיראות גדול מכיוון שאינו מוקף בדלפק רחב ואין שטח אחסון מתחת הכיור עצמו. אלו הם גם החסרונות שלו.

2. כיור התלוי על הקיר: היתרון שלו בכך שתופס מעט מקום. אולם, כמו הכיור על מעמד, אין לו שטח אחסון מתחתיו ואינו מסתיר את הצנרת למטה.  מאחר וניתן להתקינו בכל גובה וישנה גישה לכסא גלגלים, הוא בדרך-כלל מתאים לאנשים עם מוגבלויות.

3. כיור ללא תליה: מכיל את מה שחסר בכיורים הקודמים – דלפק מסביב ושטח אחסון נגיש מתחת. החיסרון שלו הוא בכך שדורש הכי הרבה מקום על הרצפה.

ברזים

ברזים צריכים להיות נוחים לשימוש, עמידים ובטוחים. המחיר של הברזים מעיד במדויק על איכותם. אחריות מצביעה על איכות גבוהה יותר של הברז.  הברזים מגיעים בגימורים ועיצובים שונים. חלק מהגימורים כוללים כרום, פליז מבריק, ציפוי אפוקסי צבוע, פיוטר, ניקל וזהב. כרום הינו הגימור הסטנדרטי מאחר והינו עמיד וקל לניקוי.

מקלחות

המקלחות של היום זמינות בסגנונות, צבעים וביצועים לוהטים. אתה יכול לשקוע תחת מפל, להמיס את הלחץ היומיומי עם ראשי מסאג’ כפולים, או אפילו להתעטף בשמיכת אדים.

לפני שאתה מובס תחת שינוי אביזרי המקלחת, התייעץ עם ידידך השרברב ובדוק כמה זמן ישקיע בפרויקט זה. כדאי גם לבדוק איתו האם לחץ המים בביתך מספיק לאביזרים שאתה שוקל לקנות.

ברזי מקלחת: המלצת האיגוד הארצי האמריקאי למטבחים ומקלחות היא שברז המקלחת יפנה כלפי דלת המקלחת ולא מתחת לראש המקלחת.

ראשי מקלחת לחידוש אמבטיה: מגוון רחב של ראשי מקלחת זמינים בחנויות. ישנם מודלים עם רכיבים חסכוניים פשוטים ומודלים מורכבים עם מערכות מסאג’. אחרים מתוכנתים לטמפרטורת המים ושיעור הזרימה. ראשי מקלחת המוחזקים ביד הינם שכיחים, מאחר ומאפשרים יותר חופש לכיוון לכיוון זרימת המים. הם מתאימים לילדים ולאנשים עם מוגבלויות.

שירותים

שירותים המיוצרים לאחר הראשון בינואר, 1994 צריכים להכיל פחות מ-1.60 גלונים (6.06 ליטר) של מים בכל הורדת מים.  לפני כן, השירותים הכילו 3.5 גלונים (13.25 ליטר) או יותר לכל הורדת מים. אפילו ששירותים חשים יותר עולים יותר, החיסכון במים מחזיר את העלות תוך מספר שנים. שירותים תמיד עשויים מחרסינה זגוגית ומגיעים בשלוש צורות.

סגנון מסורתי של שני חלקים כולל מיכל מים נפרד המתאים לקערת הבסיס. ישנם מודלים נמוכים בהם מיכל המים והקערה נמצאים יחד. היתרון במודלים אלה, של חלק אחד, הינו הורדת מים שקטה יותר. ישנם גם מודלים הנעזרים בלחץ ודוחפים את המים בעזרת אויר דחוס ומשתמשים במעט מאוד מים.

בידה: מקורם בצרפת במאה ה-18 והופצו במהרה לאמריקה. הם נמצאים בחדרי אמבט מפוארים. לרוב הם מותקנים ליד השירותים ומאובזרים בברזים השוטפים בעדינות להיגיינה נעימה ואישית. בשונה משירותים, בידה חייב להיות מחובר למים קרים וחמים ולניקוז.

שירותים עם הורדת מים כפולה כשמם כן הם: שירותים המאפשרים שתי הורדות מים שונות. למה? במילים פשוטות, אין צורך באותה כמות המים הדרושה ל”מספר 2″ גם ל”מספר 1″. שירותים אלה הופכים לשכיחים מאוד בתעשיית חידוש חדרי האמבטיה ובמיוחד בחידוש אמבטיה ירוק. ברכישת שירותים עם נפח גדול וקטן, תחסוך יותר ממחצית מכמות המים המשמשים לשירותים. זהו חיסכון השומר גם על זמן חיי השירותים וגם על הסביבה.

הלבשת אמבטיות

1. אמבטיית פלדת אמייל: רוב האמבטיות המיוצרות לפני 40 שנה היו עשויות מפלדת אמייל. היתרון של פלדה הוא בכך שהיא קלה ולא יקרה. החיסרון שלה הוא שהיא קרה וחלקה.

2. ברזל יצוק אמייל: זהו החומר הקלאסי לאמבטיות ישנות. הוא מספק את האיכות הטובה ביותר עם עמידות מצוינת ודריסת רגל טובה יותר מהפלדה. החיסרון שלו שהוא כבד ביותר ועשוי לדרוש מסגרת מחוזקת. לפיכך, התקנתו יקרה יותר.

3. פייברגלאס פלסטיק מחוזק: שוקל ועולה פחות מהברזל היצוק. יכול להיות מעוצב בצורות שונות אך אינו שומר על ברק כמו השטחים האחרים שצוינו. חיסרון נוסף הוא שאינו עמיד כמו החומרים האחרים. שפשוף עם חומרי ניקוי יגרום לו לנזק.

4. תרכובות שיש: עשויים מעד 80% רזין ו-20% שיש והופכים שכיחים באמבטיות עם גימור גבוה. הם מגיעים בכל הצבעים והצורות האפשריים. הם דוחים חום, שוקלים מעט ועמידים בפני שריטות.

ג’קוזי ואמבטי טבילה

הג’קוזי ואמבטי הטבילה מהאיכות הגבוהה ביותר עשויים מברזל יצוק אימייל או תרכובות שיש. אלה העשויים מאקריליק מאפשרים לאמבט להיות מעוצב בצורות שונות. אורכם כ-60 אינץ’ (152.4 ס”מ) ורוחבם 30 אינץ’ (76.2 ס”מ). הם מגיעים עם מערכות הידרוג’ט מתכווננות המאפשרות שינויים בכיוון זרימת המים, כמו גם יחס מים-אוויר. יצרני הג’קוזי כיום, מייצרים אמבטיות המתאימות בדיוק לשטח של האמבטיה הסטנדרטית שלך. כושר חימום המים שלך צריך להילקח בחשבון אלא אם אתה רוכש חימום עצמי. 

תקן ISO9001 של מכון התקנים
תו התקן 2015:ISO 9001 של מכון התקנים הישראלי
אחריות על האמבטיה לחמש שנים
קבלן רשום משרד הביטחון

עוד בנושא

מאמרים נוספים
קידום אתרים קידום אתרים אורגני

נא למלא שם וטלפון ונחזור אליכם בשעה הקרובה עם הצעת מחיר אטרקטיבית

    1800-100-018

    להצעת מחיר אטרקטיבית